"LANA" program

Útmutató a családnak...gyakorlati tanácsok,használható tudás!

Az Óvodába lépés nagy dolog minden szülő,és gyermek számára,sokan már hónapokkal a nagy nap elött már azon töprengenek, mit is készítsenek össze leendő ovis gyermekük részére.

Az otthon mindennap használatos ruhákat,mennyi ünneplős ruha kell ,talán 1 nem elegendő, praktikusat, vagy esetleg inkább divatosak legyenek!? Bizony-bizony a divatnak már ebben a korban is fontos szerepe van:).Valójában az a fontos, hogy a kisgyerek testi fejlődését (jó közérzetét, mozgásigényét, egészségét) ne gátolják ruhái, cipői.

Balesetveszélyesek a kötös pulcsik,kabátok(a mászókán beakadhat!).

A kapucnis kabát,pulcsi csak akkor jó ha van a gyermeknek sapkája is,mivel a kapucniban nem lát annyira(összeszaladhatnak az udvaron).

Jó ha van zsebe,a zsebkendőnek.

Az Óvodába kerülésük idején tanul meg a legtöbb gyerek öltözködni is. Nem egyszerű le-, felvenni egy ruhát,pólót, blúzt vagy felhúzni a nadrágot,a cipő talán még ennél is nagyobb gondot szokott okozni(kezdetben a legjobb a tépőzáras kiscipő).                                            1145261280.gif

• Mielött vásárolna,kérdezze meg az adott Óvodát,csoportos Óvónőt miben lehet bent a gyermek,kell e pl.benti ruha.

• Mindig a gyermek méretére,alkatára megfelelő ruhát vegyenek, (hiába divatos, ha szűk, túl zárt vagy túl lenge,kényelmetlen), amely könnyen hordható. Legjobbak a pamut alapanyagú gyermekholmik, mivel a gyerekek nagy mozgásigényűek, egész nap játszanak, futnak. Könnyen beleizzadhatnak a műszálas ruhákba.

• A legjobbak a praktikus ruhák:pl.tépőzáras,patentos,zipzáras. Kerüljék a sok gombos, csatos, megkötős nandrágot.

• Rétegesen öltöztessük gyermekünket – legyen trikó, póló a blúz vagy ing alatt, pulcsi alatt- a gyerekek még ebben a korban nem mindig tudják eldönteni fáznak-e, melegük van-e, - így az óvónő segíthet nekik.

• Természetesen  alkalmakkor szép, esztétikus,divatos ruhákba is öltöztethetjük gyermekünket, had büszkálkedjen a család!

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 7
Tegnapi: 14
Heti: 126
Havi: 648
Össz.: 266 802

Látogatottság növelés
Oldal: AZ ÓVODAI ÖLTÖZÉKRŐL
"LANA" program - © 2008 - 2024 - ovoda.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »